health

Pētījumi, lai uztvertu, kā mūsu smadzenes reaģē uz sāpīgiem stimuliem

Pētījumi, lai uztvertu, kā mūsu smadzenes reaģē uz sāpīgiem stimuliem

Alicia Zhou, Ph.D., Color Health, ģenētisko konsultāciju resurss mums visiem pētniecības programmai, galvenā zinātnes darbiniece, sacīja: "Šī mērķtiecīgā koncentrēšanās mūs ved soli tuvāk mūsu dalībnieku veselības vienlīdzības veicināšanai un var kalpot kā katalizators pārmaiņām, lai palielinātu pārstāvību medicīnas pētniecībā. Viņa piebilda: "Informācijas atgriešana pētniecības programmās ir ētiska izvēle, taču tā ir jādara atbildīgi un taisnīgi. Mēs visi radām jaunu precedentu garengriezuma pētniecības programmām."

NIH plāno paplašināt projektu 2023. gadā, strādājot ar vairāk brīvprātīgo.

No 2021. gada 19. aprīļa visi Amerikas štati ir atļāvuši Covid-19 vakcīnas personām vecumā no 16 gadiem. Tagad zīdaiņiem un bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem ir atļauts saņemt trešo Pfizer vai Moderna vakcīnas injekciju, ja viņi iepriekš ir saņēmuši divas devas.

Tā kā visā Amerikā pieaug elpceļu infekciju skaits, amatpersonas ir apstiprinājušas trešās COVID-19 omikrona vakcīnas dažiem bērniem. Lēmums apstiprināt trešo devu tika pieņemts pēc tam, kad visā valstī bija pieaugusi elpceļu infekcija un hospitalizācija. Gaidāmajos aukstajos mēnešos ir svarīgi sekot līdzi vakcinācijām, lai nodrošinātu bērnu drošību.

Bērni saņems savu trešo omikronu vakcīnu

Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) un Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) apstiprināja omikronu vakcīnu pastiprinātājus bērniem, ļaujot veselības aprūpes speciālistiem sākt injekciju izsniegšanu.

Bērni vecumā no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem tagad var saņemt trešo Moderna injekciju, ja viņi ir saņēmuši pirmās divas devas. Viņi ir tiesīgi saņemt savu trešo vakcīnu divus mēnešus pēc otrās vakcinācijas.

Bērni vecumā no 6 mēnešiem līdz 4 gadiem, kuri saņēma virkni Pfizer vakcīnu, arī varēs saņemt omicron revakcināciju kā trešo devu. Tomēr šobrīd bērni, kuri jau ir saņēmuši Pfizer trīs devu vakcināciju, nevar saņemt omikronu. FDA to neapstiprināja, jo tiek gaidīts vairāk datu par revakcinācijas devu. Paredzams, ka papildu informācija tiks saņemta aptuveni 2023. gada janvārī. Jaunā omikrona vakcīna ir paredzēta BA.5 apakšvariantam un arī esošajam celmam.

"Vairāk bērnu tagad ir iespēja atjaunināt savu aizsardzību pret Covid-19 ar divvērtīgo Covid-19 vakcīnu, un mēs mudinām to personu vecākus un aprūpētājus, kuriem ir tiesības to darīt, īpaši, kad mēs dodamies uz brīvdienām un ziemas mēnešiem.

kur vairāk laika tiks pavadīts telpās,” oficiālā paziņojumā norādīja FDA vadītājs Dr. Roberts Kalifs.

“Tā kā šis vīruss ir mainījies un imunitāte no iepriekšējās vakcinācijas pret Covid-19 mazinās, jo vairāk cilvēku būs informēti par vakcināciju pret Covid-19, jo lielāks ieguvums būs indivīdiem, ģimenēm un sabiedrības veselībai, palīdzot novērst smagas slimības. , hospitalizācijas un nāves gadījumi."

FDA apstiprināja omikronu šāvienu bērniem pēc tam, kad bija pētījuši pieaugušo imūnsistēmas atgriezeniskās saites datus par Pfizer un Moderna ražotajām vakcīnām, kas uzbrūk oriģinālajam omicron BA.1 variantam.

Kas ir Covid-19 vakcīna?

Vakcinācijas jēdziens ir pastāvējis gadsimtiem ilgi, un Covid-19 vakcīna virza mūsu ķermeni, lai izstrādātu aizsardzību pret vīrusu, kas rada COVID-19. Šobrīd Amerikā ir atļautas trīs Covid-19 vakcīnas, tostarp mRNS, vīrusu vektors un proteīna apakšvienība. Vakcīnas nesatur nevienu dzīvu vīrusu vienību, kas nozīmē, ka tās nevar dot jums īsto vīrusu.

Vakcīnas iedarbojas pāris nedēļu laikā, tāpēc kāds var inficēties uzreiz pēc vakcinācijas. Personām pēc vakcinācijas kādu laiku var rasties arī noteikti simptomi, piemēram, drudzis, jo mūsu ķermenis strādā, lai radītu imunitāti. Ir pilnīgi normāli, ka šie simptomi parādās, un tie parasti izzūd dažu dienu laikā.

Vienkāršiem vārdiem sakot, vakcīnas darbojas, lai stimulētu mūsu imūnreakciju, ievadot mūsu ķermenī novājinātus mikrobus. mRNS vakcīnas ir izņēmums, kur radītā mRNS ļauj mūsu šūnām ražot proteīnu, kas pamudina mūsu ķermeņa imūnreakciju. Šī reakcija rada antivielas, kas mūs pasargā no vīrusa.

"Vakcīnas joprojām ir labākā aizsardzība pret vispostošākajām slimību sekām, ko izraisa pašlaik cirkulējošā omikrona variants, piemēram, hospitalizāciju un nāvi. Pamatojoties uz pieejamajiem datiem, ir sagaidāms, ka atjauninātās divvērtīgās vakcīnas nodrošinās lielāku aizsardzību pret COVID-19,” dalījās FDA Bioloģijas novērtēšanas un pētniecības centra direktors Pīters Markss.

"Vecāki un aprūpētāji var būt pārliecināti, ka FDA mūsu pārskatā ir veikusi lielu rūpību, un mēs mudinām jebkura vecuma bērnu vecākus, kuri ir piemēroti primārajai vakcinācijai vai divvērtīgai Covid-19 vakcīnas revakcinācijai, apsvērt iespēju vakcinēties tūlīt. jo tas potenciāli var palīdzēt aizsargāt viņus no Covid-19 laikā, kad gadījumu skaits pieaug.

2022. gada 15. decembrī Spānijas parlaments pieņēma seksuālās un reproduktīvās veselības likumu, kas ļauj 16 un 17 gadus vecām meitenēm veikt abortus bez vecāku piekrišanas. Valstī tiek nodrošināts arī apmaksāts atvaļinājums sievietēm ar smagām menstruālām sāpēm https://alkotox-official.top/lv/ .

Ko paredz jaunais likums?

Aborti Spānijā ir likumīgi kopš 2010. gada. Pirms to legalizācijas aborti bija atļauti tikai noteiktās situācijās. Ar jaunajām izmaiņām jebkura sieviete var pārtraukt grūtniecību pirmajās 14 nedēļās. Aborts ir bezmaksas valsts veselības klīnikās Spānijas sievietēm līdz 14 nedēļām, vai arī viņas var izlemt par maksu veikt operāciju privātā klīnikā. Pat pēc paredzētā laika, līdz 22 nedēļām, abortu Spānijā var veikt, “ja ir ar dzīvību nesavienojama augļa patoloģija vai ja diagnozes noteikšanas laikā auglim tiek atklāta ārkārtīgi nopietna un neārstējama slimība, ko apstiprina klīniska pārbaude. komiteja."

Spānija ir pirmā Eiropas valsts, kas apstiprinājusi iniciatīvas seksuālās un reproduktīvās veselības likumu, kas nosaka, ka meitenes vecumā no 16 līdz 17 gadiem var likumīgi veikt abortu bez vecāku piekrišanas. Spānija pieņēma likumu, lai nodrošinātu sievietēm piekļuvi abortiem un popularizētu menstruālās veselības koncepciju. Šis likums nozīmē, ka pašreizējais trīs dienu periods, kurā sievietes var apsvērt savu aborta izvēli, beidzas, kā arī ļauj meitenēm vecumā no 16 līdz 17 gadiem veikt abortu bez vecāku piekrišanas. Balsojums notika ar 190-154 balsu vairākumu un pieci atturējās.

Iepriekšējos likumus 2015. gadā stājās spēkā konservatīvā Tautas partijas valdība. "Šie sasniegumi ļauj mums īstenot brīvību pār mūsu ķermeni, valstij atzīstot pilnu pilsonību vairāk nekā pusei iedzīvotāju," sacīja līdztiesības ministre Irēna Montero.

Jaunais atļautais likums arī paredz sievietēm apmaksātu grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu no 39 nedēļām un palīdzēs izplatīt bezmaksas menstruāciju produktus sabiedriskās vietās, piemēram, skolās, veselības aprūpes sistēmās, cietumos un citur. "Sastopoties ar neplānotu grūtniecību vai mazuli, kas var piedzimt ar invaliditāti, ir tikai viena izeja, kā likvidēt viņas bērna dzīvību," sacīja Lurdesa Mendesa. Viņa arī sacīja, ka šis jaunais likums ir pretrunā ar pašreizējo konstitūciju un pilnībā apgāzīs Spānijas ētiku.

Arī Dator Sonia Lamas pārstāvis maijā ar Reuters dalījās, ka jaunos likumus veselības klīnikas uztvēra ar prieku. Trīs dienu pārdomu intervāls nav vajadzīgs, jo "sievietes pieņem ļoti pārdomātus lēmumus, un mums nav jāpārdomā kaut kas, ko esam jau izlēmuši", piebilda Lamass. Dator, sieviešu veselības klīnikas centrs Spānijā, tikās ar protestētājiem un personām pret abortiem. Jaunais likums tagad ir ceļā uz augšpalātu tā galīgai apstiprināšanai.

Kādi ir ASV likumi par abortiem?

Kad 2022. gada 24. jūnijā tika atcelts spriedums Roe pret Veidu, Savienoto Valstu Augstākā tiesa saskārās ar milzīgām pretrunām starp personām visā valstī. Pirms apgrieztās darbības 2022. gadā aborti bija likumīgi, sākot no 1973. gada saistībā ar lietām Roe v. Wade un Planned Parenthood v. Casey.

Pašlaik katrā valstī ir atšķirīgi noteikumi par abortiem. Visi 26 Amerikas štati ir iekļauti abortus ierobežojošā kategorijā, savukārt pārējie 24 štati un Kolumbijas apgabals ir klasificēti kā abortiem pieejamie štati. Daži štati, tostarp Teksasa, Oklahoma, Arkanzasa un Luiziāna, tiek uzskatīti par visvairāk abortus ierobežojošiem štatiem, savukārt tādi štati kā Oregona, Kalifornija, Ņūdžersija un Ņujorka tiek uzskatīti par aizsargātiem pret abortiem. Dažās pasaules daļās, piemēram, Filipīnās, Madagaskarā un Irākā, aborti ir pilnībā aizliegti.

Pieskāriena darbība var palīdzēt samazināt jūsu smadzeņu reakciju uz sāpīgiem stimuliem, jo ​​smadzeņu sāpes uztverošie neironi samazinās, kad neironi iegūst pieskāriena sajūtu. Ja jums ir galvassāpes, tikai pieskaršanās deniņiem var mazināt sāpes, vai, ja jūs sasitat ceļgalus pret dīvāna sāniem, vienkārši masējot skarto zonu, var atslābināties.

Mēs bieži sasitamies ar ceļgaliem pret gultas stūri vai pat sitamies ar galvu pret sienu, skatoties lejup uz saviem mobilajiem tālruņiem. Ja rodas šādas sāpes, tikai pieskaršanās skartajai zonai var mazināt sāpes un remdēt sāpes, ko izraisa negaidīts sitiens. MIT McGovern institūta neirozinātnieki atklāja, ka vienkāršs pieskāriens var palīdzēt mazināt fiziskas sāpes, ļaujot uz sāpēm reaģējošām smadzeņu šūnām mazināties.

Pētījumi, lai uztvertu, kā mūsu smadzenes reaģē uz sāpīgiem stimuliem

Iepriekšējais pētījums atklāja, ka uz pieskārienu orientēta sāpju sajūta sākas muguras smadzenēs, kur uz sāpēm reaģējošie neironi tiek samazināti fiziska pieskāriena rezultātā. Tomēr, veicot turpmākus pētījumus, mūsu uzmanība ir pievērsta tam, ka šajā procesā faktiski ir iesaistītas arī smadzenes.

Fans Vans, MIT McGovern smadzeņu pētniecības institūta pētnieks, sacīja, ka smadzeņu šķautne nav plaši identificēta, jo var būt grūti noteikt tā reakciju uz sāpīgiem stimuliem citu nervu darbību starpā.

Pētnieku komanda atklāja, ka tad, kad pelēm tika ievadīti sāpīgi katalizatori uz vaigiem, tās noslaucīja seju ar ķepām. Neskatoties uz šo darbību, viņi nevarēja pilnībā noskaidrot precīzu sāpju reakciju, kas notiek viņu smadzenēs, lai noskaidrotu, vai fiziskais pieskāriens patiešām mazināja sāpes.

Contents